Seminarai

 • 8 CHARAKTERIAI ŠIUOLAIKINĖJE PSICHOTERAPIJOJE: KAIP ATPAŽINTI, SUSIDRAUGAUTI, BENDRADARBIAUTI, TOBULĖTI
 • EFEKTYVŪS SPRENDIMAI santykiui su darbu: atidėliojimo, perfekcionizmo ir kitų emocinių darbo problemų įveikimas
 • MINDFULNESS- ŠIUOLAIKIŠKIAUSIAS STRESO VALDYMO BŪDAS ( 2017 02 22, organizuoja “Apertum”)
 • KAIP IŠMOKTI VALDYTI SAVO IR KITŲ PYKTĮ: NAUJAS POŽIŪRIS 
 • MEILĖ SAU: ŽINIOS IR PRAKTIKA
 • LABAI JAUTRŪS ŽMONĖS: PRIVALUMAI, SUNKUMAI, BENDRAVIMAS
 • LAIMĖ ILGALAIKIUOSE SANTYKIUOSE
 • KAIP IŠMOKTI DŽIAUGTIS IR ĮVEIKTI PAŽEMINTAS NUOTAIKAS? (2017 03 07, organizuoja PIMC)
 • STRESO VALDYMAS: KAIP ATSIPALAIDUOTI?
 • KŪRYBIŠKUMO DIDINIMAS IR KŪRYBINIAI SPRENDIMAI
 • LAISVOS ASMENYBĖS PROGRAMA (vyksta kartą per savaitę nuo rugsėjo iki gegužės trečiadieniais 17 30, nauji nariai gali prisijungti įvairiu metu)


charakter8 CHARAKTERIAI ŠIUOLAIKINĖJE PSICHOTERAPIJOJE: KAIP ATPAŽINTI, SUSIDRAUGAUTI, BENDRADARBIAUTI, TOBULĖTI ( 3, 6, 12 val)

Naudojantis žiniomis, kuriomis remiasi šiuolaikiniai psichoterapeutai, galima išmokti “kiaurai” matyti žmones, nuspėti kaip jie pasielgs,  tapti jiems savu ir mėgiamu, suprasti jų troškimus, baimes ir galėti daryti jiems įtaką. Taip pat tai padeda suprasti ir savyje esančių tipų bruožus, o tai reiškia išmokti spręsti savo problemas.

Seminaro metu įsigilinsime 8 charakterius, kurie pavadinti pagal ligos, kurios bruožai gali pasireikšti ištikus dideliam stresui pavadinimą: depresiškas, asocialus, narciziškas, hiperaktyvus, paranojiškas, autistiškas, obsesiškas ir teatrališkas charakteriai. Žiūrėsime video, atliksime testus, bandysime juos suprasti per mažesnius ar didesnius pasireiškimus savyje ir kituose, tyrinėsim kaip sekasi su jais bendrauti, dirbti, kai jie yra klientai, bendradarbiai, pavaldiniai, ar viršininkai. Psichotechnikų pagalba treniruosimės spręsti kiekvienam tipui būdingas problemas arba problemas, iškylančias bendraujant su šio tipo žmonėmis.

perfe

  • EFEKTYVŪS SPRENDIMAI GERINANT SANTYKĮ SU DARBU: ATIDĖLIOJIMO, PERFEKCIONIZMO,  DARBOHOLIZMO IR KT. ATVEJAIS

  ( 3, 6, 12 val)

Atidėliojimas, nesveikas perfekcionizmas, nesėkmės baimė, chaotiškumas ir tt. – pakankamai dažnai darbo procese sutinkami reiškiniai. Yra daug seminarų, kuriuose mokoma kaip dirbti, bet mažai seminarų, kuriuose kalbama kaip dirbant geriau jaustis. Kaip padaryti daug, bet dirbti džiugiai ir lengvai? Kaip skubant išoriškai nejausti įtampos viduje? Retas profesinių tikslų siekiantis žmogus spėja pasimėgauti gyvenimu ir pačiu darbo procesu, nuo ko mažėja jo intuicija, kūrybiškumas ir galiausiai darbo efektyvumas. Apibūdinsime blogo santykio su darbu rūšis ir tyrinėsime jūsų stilių. Nagrinėsime atidėliojimo, neplaningumo, nesėkmės baimės priežastis atienančias iš ankstesnės patirties ir kaip blogą santykį su darbu įtakoja jūsų charakteris, darbo pobūdis, aplinkiniai? Kokios mintys skatina atidėliojimą? Kaip atidėliojimą veikia per didelis ir per mažas pasitikėjimas savimi? Kaip elgtis su vidiniu kritiku? Kaip įveikti klaidos baimę? Ką daryti su apatija, vidiniu nepasitenkinimu, pasipriešinimu, įtampa? Kaip pažadinti pozityvius resursus ir kokie būdai gali padėti darbe pajausti džiaugsmą? Kokiomis aplinkybėmis ir kaip mąstydami jūs dirbate sėkmingai ir kada nesėkmingai? Kaip grūdinti valią, atsispirti pagundoms ir blaškymams, nepamiršti svarbių dalykų? Kaip pakankamai gerą rezultatą pasieti laiku? Seminare praktiškai išbandysite atidėliojimo, perfekcionizmo, neplaningumo įveikimo būdus. Taip pat mokysimės perdirbti neigiamas emocijas, o ne leisti joms valdyti darbo procesą, mokysimės streso įveikimo technikų, kaip aiku įsisąmoninti savo jausmus ir norus bei pasirūpinti savimi, vertinti save, kai aplinka nelepina įvertinimais, kad kiekvienas išeitų su galimybe kur kas labiau džiaugtis darbu ateityje

minfulMINDFULNESS- ŠIUOLAIKIŠKIAUSIAS STRESO VALDYMO BŪDAS

Mindfulness – šiuo metu pasaulyje populiarumu baigianti pasivyti jogą kognityvinės psichoterapijos praktika, ateinanti iš budistinės meditacijos ir pagrįsta moksliniais tyrimais. Šiuo metu ji naudojama tiek gydant depresijas, nerimą, konfliktiškumą, priklausomybes ir kitas rimtas problemas, tiek streso įveikimui, asmenybės tobulėjimui, kūrybiškumui. Mindfulness pasiūlo itin aiškius, trumpus ir efektingus meditavimo būdus, kuriuos galima pritaikyti įvairiose kasdieninėse situacijose.

Užsiėmimu metu mokysimės pagrindinių mindfulness būdų : koncentracijos į kvėpavimą, kūno pojūčius, judesius, valgymą, neigiamų emocijų keitimą ir tt. Visos šios meditacijos gali trukti tik kelias minutes, bet labai sumažinti patiriamą stresą, padėti geriau valdytis, efektyviau planuoti savo veiklą, bet tuo pačiu savęs neslopinti. Aptarsime meditacijų subtilybes, įmanomus iškylančius sunkumus, padėsime suvokti, kada gyvenime jūs medituojate savaime ir kaip tai sustiprinti, taip kad kiekvienas dalyvis išeitų su jam labiausiai tinkančia kasdienine praktika, kurios dėka išmoksite greitai keisti savo būseną!

KAIP IŠMOKTI VALDYTI SAVO IR KITŲ PYKTĮ: NAUJAS POŽIŪRIS

conflict

Daugelis seminarų apie konfliktų valdymą duoda mažai naudos, kadangi pateikia technikas, kurias per sunku atsiminti ir pritaikyti, kai supyksti. Šiame seminare pateiksime daug detalesnius, suprantamesnius, „arčiau žmogaus“ esančius paaiškinimus ir metodus. Pyktis –svarbus išlikimui jausmas. Jis padeda sukaupti energiją, suvokti ko mes iš tikrųjų norime ir įspėja, kad būtina susitarti dėl svarbių dalykų, ryžtingiau ginti tai, kas brangu.  Tačiau jis ne visada kyla tada, kai to tikrai reikia arba yra tiesiog per stiprus kad galėtumei išlikti konstruktyviais. Geriausias konfliktas – tai konfliktas, kuris neprasidėjo.
Seminaro metu: susipažinsite kaip veikia pykčio fiziologija ir kaip ją galima paveikti; aptiksime pirmus mūsų pykčio požymius, gilinsimės į paslėptas pykčio priežastis;  supažindinsime su pykčio kanalizavimo metodais; mokysimės ekspres reagavimo į pyktį būdų įvairiose konflikto įsižiebimo stadijose; gilinsimės kaip būnant net ir labai piktam sugebėti suvokti kito žmogaus perspektyvą ir į ją tinkamai sureaguoti; mokysimės būdų išsakyti savo jausmams ir poreikiams taip, kad kitas jus išgirstų ir suprastų; tyrinėsime įvairias baimes, kurios neleidžia laiku paprieštarauti ir apsiginti; mokysimės kaip reaguoti į mus kaltinantį žmogų ir neišsekti emociškai; o taip pat kaip elgtis su sukaupto pykčio „kuprine“ .

 meilsauMEILĖ SAU: ŽINIOS IR PRAKTIKA

Kaip išmokti gerai vertinti save, kai aplinka gerais įvertinimais nelepina?
Kaip savo darbų sąraše neatsidurti paskutinėje vietoje ir pasirūpinti savimi?
Kaip sustabdyti nesiskaitymą su savimi arba kenkimą sau?
Iš kur kyla nemeilė sau, kaip ji pasireiškia?
• Kaip išsiugdyti jautrų, branginantį požiūrį į save, kokį jaučiame kitiems žmonėms, kuriuos
• mylime?

Seminaro metu ne tik sužinosite „meilės sau“ subtilybių, bet ir atliksite pratimų, po kurių galėsite taikyti praktikas „meilės sau“ puoselėjimui.

Seminaro trukmė nuo 2 iki 12 akademinių valandų

LABAI JAUTRŪS ŽMONĖS: PRIVALUMAI, SUNKUMAI, BENDRAVIMAS

jautrKas penktas žmogus yra labai jautrus. Koks darbo stilius patogiausias ir daugiausiai duoda jautriam žmogui? Kaip jis kitaip perdirba informaciją ir kuo pasižymi biologiškai? Su kokias sunkumai jautrus žmogus susiduria socialinėse situacijoje? Kuo ypatingas jautraus žmogaus bendravimas su ne tiek jautriu ir su kitu jautriu žmogumi? Kuo pasižymi jautrus vaikas? Ir galiausiai: kaip jautrūs žmonės turi elgtis santykiuose, kad nenukentėtų?

Seminaro metu testų pagalba nustatysime jūsų jautrumo laipsnį ir rūšį, nagrinėsime jūsų patirtyje įsirėžusias sunkias su jautrumu susijusias situacijas ir jautrumo teikiamus resursus.

NUO KO PRIKLAUSO LAIMĖ ILGALAIKIUOSE SANTYKIUOSE?

santykKuo pasižymi laimingos poros? Kaip vystosi santykiai, bėgant metams? Ką daryti, kad neišblėstų aistra? Kaip išspręsti chroniškai skaudinančias problemas? Ar geri santykiai – vien tik stengimasis? Ką poros sprendžia ir išsprendžia pas psichologą? Tai klausimai, kuriuos nagrinėsime, o kartu ir tyrinėsime tai, ką ilgalaikiuose santykiuose patiriate jūs.

seminaro trukmė: 4 akademinės valandos

STRESO VALDYMAS: KAIP ATSIPALAIDUOTI?

stresSeminaro metu išgirsite, tai ko dar negirdėjote apie stresą, tyrinėsite savo reakcijos į stresą būdus, mokysitės grietų aštraus streso įveikimo būdų ir atsipalaidavimo technikų, galinčių padėti užkirsti stresui kelią ateityje.

 

atsisiųstiKAIP IŠMOKTI DŽIAUGTIS IR ĮVEIKTI PAŽEMINTAS NUOTAIKAS?

Pažemintos nuotaikos- gyvenimo skonio praradimas, melancholija, apatija, dabar sutinkamos gan dažnai. Kodėl taip nutinka? Kaip tai įveikti ir išmokti džiaugtis kasdien? Seminaro metu sužinosite:kokia savipagalba efektyvi pirmiausia, kai nusprendžiat, kad reikia kažką daryti? Kas jūsų gyvenime skatina pažemintas nuotaikas, o kur yra resursai jas įveikti? Kokiais būdais esant pažemintai nuotaikai bendrauti, kad nuotaika pagerėtų? Kada verta „kanalizuoti“ neigiamas emocijas, o kada jas „atjungti“ ir kaip tai padaryti? Kokių sąlygų reikia laimei ir džiaugsmui ir kaip mokytis džiaugtis? Kaip padidinti savo optimizmą, smalsumą, savivertę, meilę sau? Kaip rasti tikruosius norus ir kaip elgtis kad jų pasiektumėt?

KŪRYBIŠKUMO LAVINIMAS IR KŪRYBINIAI SPRENDIMAI

kurybPriimti kūrybinius sprendimus reikia ne tik kūrybinių profesijų žmonėms. Norint suorganizuoti šventę, paįvairinti laisvalaikį, galų gale išspręsti savo psichologines problemas jų labai prireikia ir kasdienybėje. Kaip išeiti už stereotipo ribų ir rasti originalius sprendimus? Kaip organizuoti sau kūrybinį klimatą ir pradėti kurti?

Seminaro metu susipažinsime su pagrindinėm kūrybinėm sprendimų technologijom, mokysimės valdyti vidinį kritiką, aptikti savo kūrybinius resursus. Kūrybiškai spręsime savo problemas, o taip pat bandysime išlaisvinti kūrybiškumą per kūrybinį rašymą, judesį, fototerapiją, improvizavimą ir kitus būdus.

Seminaro ilgis: nuo 2 iki 12 akademinių valandų

VIEŠAS KALBĖJIMAS IR  AUDITORIJOS VALDYMAS

Puikus auditorijos valdymas garantuoja sėkmę karjeroje ir vadovavime. Tačiau pradėdami dirbti su auditorija žmonės jaučia jaudulį ir scenos baimę, kuri trukdo panaudoti sugebėjimus, jaučiasi nekomfortiškai, kai reikia įveikti pasyvų ar priešišką auditorijos elgesį

Kaip sukurti geranorišką aplinką, užsitarnauti auditorijos pasitikėjimą? Kaip kalbėti aiškiai, struktūruotai, tinkamai pradėti ir užbaigti? Kaip įveikti jaudulį? Kaip auditorijai daryti emocinį poveikį? Kaip valdyti diskusiją? Kaip dirbti su maža, didele, vyresnių ir jaunesnių žmonių auditorijom? Kaip elgtis, kai auditorija pasyvi arba besipriešinanti?

Kiekvienam tikslui pateiksime konkrečius savo būsenos valdymo, auditorijos veikimo būdus, sužinosite savo stipriąsias ir silpnąsias puses ir mokysitės gyvai.

Seminaro trukmė: nuo 2 iki 6 akademinių valandų

 „Laisvos asmenybės programa“

Nori mokytis valdyti savo būsenas, geriau pažinti žmones, išlaisvėti nuo kompleksų, įgauti svarbiausių praktinės psichologijos žinių? Kursas – keturi ciklai po du mėnesius, dviejų valandų užsiėmimas susidarys iš valandos teorijos ir valandos praktikos,  teikiama padalomoji medžiaga, rekomenduojamos knygos ir filmai, užduodami namų darbai. Į grupę atrenkami panašaus emocinio intelekto žmonės, grupė nedidelė, išduodami programos baigimo pažymėjimai. Programa prasideda rugsėjo ir baigiasi gegužės gale. Šios programos unikalumas- nedidelė bendraminčių grupė, draugiška, laisva ir smagi atmosfera, kurioje tuo pačiu išmokstama labai rimtų ir keičiančių gyvenimą dalykų.

laprogr

EMOCIJŲ IR STRESO VALDYMAS : nerimas ir įtampa, pyktis, aukos vaidmuo, liūdesys, apatija, depresija, emocijų psichotechnikos, savihipnozė, emocijos ir kūnas, džiaugsmo psichologija, meilė sau. CHARAKTERIŲ PSICHOLOGIJA: šiuolaikinėje psichoterapijoje vyraujanti chaakterių klasifikacija- hiperaktyvus, perfekcionistiškas, depresiškas, paranojiškas ir kt. charakteriai, savo charakterio apibrėžimas, bendravimo su kitokių charakterių žmonėmis galimybės BENDRAVIMO PSICHOLOGIJA: kodėl žmonės nesusišneka, meilė,  vyrų- moterų santykiai, kaip tapti savu, bendravimas grupėse, atsivėrimas, saviraiška, pasitikėjimas savim, jūsų bendravimo stipriosios ir silpnosios pusės. MINDFULNESS, KŪRYBIŠKUMAS, IŠSILAISVINIMAS: sąmoningas kvėpavimas, judėjimas, valgymas, darbas su energija, fokusavimas- meditacija dviese, foto terapija, rašymo terapija, judesio terapija, meno terapija, kūrybiškumo technikos kasdieninėms situacijoms, atsipalaidavimas, mobilizavimasis.