Seminarai

Seminarų sąrašas:

 • MINDFULNESS- ŠIUOLAIKIŠKIAUSIAS STRESO VALDYMO BŪDAS 
 • KAIP ĮVEIKTI ATIDĖLIOJIMĄ, STIPRINTI VALIĄ IR REALIZUOTI SAVO NORUS?
 • KAIP PADIDINTI PASITIKĖJIMĄ SAVIMI? Gegužės 24, organizuoja “Apertum”
 • KAIP IŠMOKTI VALDYTI SAVO IR KITŲ PYKTĮ?
 • NESMURTINĖ KOMUNIKACIJA: TEORIJA IR PRAKTIKA
 • KAIP IŠMOKTI DŽIAUGTIS IR ĮVEIKTI PAŽEMINTAS NUOTAIKAS?  
 • 8 CHARAKTERIAI ŠIUOLAIKINĖJE PSICHOLOGIJOJE: DALYKINIŲ IR ASMENINIŲ SANTYKIŲ KŪRIMAS
 • DALYKINIS BENDRAVIMAS IR EMOCINĖ KOMPETENCIJA
 • KAIP ATSTATYTI SAVE PAČIAM? MEILĖS SAU PRAKTIKA 
 • STRESO VALDYMAS: NAUJAS POŽIŪRIS Į ATSIPALAIDAVIMĄ
 • LAIMĖ ILGALAIKIUOSE SANTYKIUOSE
 • KŪRYBINIŲ SPRENDIMŲ TECHNOLOGIJOS
 • LABAI JAUTRŪS ŽMONĖS: PRIVALUMAI, SUNKUMAI, BENDRAVIMAS
 • VIEŠAS KALBĖJIMAS IR AUDITORIJOS VALDYMAS
 • RAŠYMO TERAPIJA IR KŪRYBINIS RAŠYMAS
 • Seminarų trukmė derinama su užsakovu, jie gali trukti nuo 3 ak. val iki 1 dienos. Viešų seminarų datas žiūrėkite seminarų sąraše
 • LAISVOS ASMENYBĖS PROGRAMA (vyksta kartą per savaitę nuo rugsėjo iki gegužės trečiadieniais vakare, nauji nariai gali prisijungti įvairiu metu)

 

twin-553243_1920KAIP ATSTATYTI SAVE PAČIAM? MEILĖS SAU PRAKTIKA

Daugelis šiuolaikinių skubančių žmonių visiškai nesugeba su meile pažiūrėti į save ir tapti patys sau gėrio šaltiniu, o ypač tai sunku, kai nei vaikystės nei dabartinė aplinka nelepina meile ir gerais įvertinimais. Iš kur kyla nemeilė sau, kaip ji pasireiškia? Kaip sustabdyti savęs kritikavimą ir nesiskaitymą su savimi? Kaip pasirūpinti savimi ir sukurti jautrų, branginantį, o svarbiausia- teigiamą požiūrį į save, kokį jaučiame žmonėms, kuriuos mylime? Nuo ko pradėti ir kokie gali būti konkretūs savęs atstatymo būdai?

Ką darysime? Seminaro metu tyrinėsime, kuriose gyvenimo srityse sunkiausia mylėti save ir kaip jūsų atveju pasireiškia nemeilė sau; išsiaiškinsime blogo santykio su savimi priežastis ir padirbėsime su praeities žaizdomis; mokysimės apsiginti nuo kritikos žalos ir stabdyti savikritiką; mokysimės sustiprinti „savęs didingumo“ pojūtį; tyrinėsime kaip jūsų rūpinimuisi savimi padeda ar kenkia jūsų aplinka, kaip vienu metu jausti ir kitą žmogų ir save. Atliksime įvairias savęs girdėjimo, rūpinimosi savimi, savęs atjautimo ir vertinimo psichotechnikas ir meditacijas.

Mano video šia tema: https://www.youtube.com/playlist?list=PLefbHbYxaJWNsE6NlFILthyhEcW9XiSuB


 imagesKAIP ĮVEIKTI ATIDĖLIOJIMĄ, STIPRINTI VALIĄ IR REALIZUOTI SAVO NORUS?

Atidėliojimas- dažnai sutinkamas bruožas, kuris atveda prie „nesutilpimo į terminus“ ir pažadų laužymo, nesėkmių, savęs graužimo, galų gale nusivylimo savo gebėjimais ir gerų tikslų atsisakymo. Kaip nesislėpti nuo nemalonių dalykų, laukiančių ateityje? Kokie neigiami jausmai mus verčia atidėlioti ir ką su jais daryti? Kaip toleruoti diskomfortą, kylantį kai reikia prisiversti veikti, kaip atsispirti pagundoms ir daryti pirmuosius žingsnius? Pokyčius daryti iš karto ar palaipsniui? Kaip nesmerkti savęs, jei nepavyko? Kaip realistiškai suvokti savo noro jėgą ir kainą, kurią ketiname užmokėti už jo įgyvendinimą? Kaip prisiversti daryti tai, ką numatėte “gudriais” būdais? Seminare nagrinėsime būtent jums būdingas atidėliojimo priežastis ir aptarsime kaip kurti naujus įpročius, kad reikėtų naudoti kaip galint mažiau valios jėgos, mokysimės efektyvių atidėliojimo įveikimo strategijų, kad kiekvienas išeitų su naujų instrumentų rinkiniu!

Mano video šia tema: https://www.youtube.com/watch?v=IW80rYthb1Q

Šiek tiek minčių šia tema yra mano straipsnyje: http://www.psichologas.info/psichoterapija/gudrus-budai-kaip-prisiversti-padaryti-tai-ko-nenori-bet-reikia/

minfulMINDFULNESS- ŠIUOLAIKIŠKIAUSIAS STRESO VALDYMO BŪDAS

Mindfulness – šiuo metu pasaulyje populiarumu baigianti pasivyti jogą kognityvinės psichoterapijos praktika, ateinanti iš budistinės meditacijos ir pagrįsta moksliniais tyrimais. Šiuo metu ji naudojama tiek gydant depresijas, nerimą, konfliktiškumą, priklausomybes ir kitas rimtas problemas, tiek streso įveikimui, asmenybės tobulėjimui ir kūrybiškumui. Mindfulness siūlo itin aiškius, trumpus ir efektingus meditavimo būdus, kuriuos galima pritaikyti įvairiose kasdieninėse situacijose.

Užsiėmimu metu mokysimės pagrindinių mindfulness būdų: koncentracijos į kvėpavimą, kūno pojūčius, judesius, valgymą, neigiamų emocijų keitimą ir tt. Mindfulness meditacijos gali trukti tik kelias minutes, bet labai sumažinti patiriamą stresą, padeda geriau valdytis, efektyviau planuoti savo veiklą, bet tuo pačiu savęs neslopinti. Aptarsime meditacijų subtilybes, įmanomus iškylančius sunkumus, padėsime suvokti, kada gyvenime jūs medituojate savaime ir kaip tai sustiprinti, taip kad kiekvienas dalyvis išeitų su jam labiausiai tinkančia kasdienine praktika, kurios dėka išmoksite greitai keisti savo būseną.

Mano video šia tema: https://www.youtube.com/watch?v=SVwFzFynaDY

Mano interviu šia tema: http://www.psichologas.info/dvasingumas/interviu-apie-mindfulness-delfi-5-minutes-gali-pakeisti-jusu-gyvenima/

images (1)KAIP IŠMOKTI VALDYTI SAVO IR KITŲ PYKTĮ?

Pyktis dažnai kyla visai ne tada, kai jo reikia efektyviai kovai arba būna per stiprus ir trukdo išlikti konstruktyviais. Daugelis seminarų apie konfliktų valdymą duoda mažai naudos, nes pateikia būdus, kuriuos per sunku atsiminti ir pritaikyti, kai supyksti. Šiame seminare pateiksime daug detalesnius, suprantamesnius paaiškinimus ir metodus. Seminaro metu sužinosite, kaip veikia pykčio fiziologija ir kaip ją galima paveikti; gilinsimės į paslėptas pykčio priežastis; supažindinsime su pykčio kanalizavimo metodais; mokysimės ekspres reagavimo į pyktį būdų įvairiose konflikto įsižiebimo stadijose; gilinsimės kaip būnant net ir labai piktam sugebėti suvokti kito žmogaus perspektyvą ir į ją tinkamai sureaguoti; mokysimės būdų išsakyti savo prieštaravimą taip, kad kitas jus išgirstų ir suprastų; tyrinėsime įvairias baimes, kurios neleidžia laiku paprieštarauti ir apsiginti; mokysimės kaip reaguoti į mus kaltinantį žmogų ir neišsekti emociškai, o taip pat kaip elgtis su sukaupto pykčio „kuprine“ . Geriausias konfliktas – tai konfliktas, kuris neprasidėjo.

Mano video šia tema: https://www.youtube.com/playlist?list=PLefbHbYxaJWPompJaTBGirF9D4NFujXrY

Mano straipsnis šia tema: http://www.psichologas.info/konfliktai/koks-turi-buti-geras-konfliktas/

images (2)NESMURTINĖ KOMUNIKACIJA

Nesmurtinė komunikacija- tai ypatingas, per trumpą laiką labai išgarsėjęs metodas, mokantis sukurti ryšius, paremtus įsiklausymu į vienas kitą. Mes visi turime vienodus poreikius ir mūsų jausmai priklauso nuo to, ar mūsų poreikiai patenkinti, ar ne. Pyktis ir reikalavimai- suicidiška nepatenkintų poreikių išraiška, kadangi eidami tokiu keliu dar labiau sumažiname galimybę patenkinti poreikius, o kai esame empatiškai priimami, mumyse atsiskleidžia dideli vidiniai ištekliai.

Nesmurtinės komunikacijos mokymasis susidaro iš kelių komponentų mokymosi: mokymasis kuo geriau ir greičiau suprasti savo ir kitų poreikius, apie kuriuos signalizuoja jausmai; mokymasis be vertinimų ir pykčių kitam žmogui nusakyti situaciją, kuri trukdo jums patenkinti poreikius; mokymasis formuluoti aiškius konkrečius prašymus, kurie skirtųsi nuo reikalavimų ir pašnekovas jaustųsi laisvas sutikti ar atmesti prašymą, bet tuo pačiu vertintų jam suteiktą pasitikėjimą prisidėti prie jūsų gerovės; aktyvaus klausymosi mokymasis- dažnai žmonės priešinasi, nes jaučiasi negirdimi ir nesuprasti, tačiau kai jie pasijunta suprasti situacija greitai keičiasi.

Nesmurtinės komunikacijos mokymai gali padaryti stebuklus- jau po keleto savaičių tokio bendravimo mokiniai nebenori skubėti iš mokyklos namo.

atsisiųstiDALYKINIS BENDRAVIMAS IR EMOCINĖ KOMPETENCIJA

Emocinė kompetencija dalykiniame bendravime susideda iš keturių dimensijų: 1) Sugebėjimo valdyti neigiamas emocijas, neįsivelti į konfliktus, nuoskaudas ir įtarimus; 2) Pasitikėjimo savimi: sugebėjimo argumentuotai ginti savo požiūrį, ramiai priimti kritiką, iniciatyvumo ir aktyvumo; 3) Sugebėjimo klausyti ir suprasti kitokį požiūrį; 4) Mokėjimo atsipalaiduoti ir kurti pozityvią atmosferą. Seminaro metu tyrinėsime šiuos svarbiausius dalykus, tad galėsite nusistatyti savo diagnozę ir išsinešti sau tinkamus metodus savo emocinės kompetencijos patobulinimui.

atsisiųstiKAIP PADIDINTI PASITIKĖJIMĄ SAVIMI?

Iš nepasitikėjimo savimi kyla daugybė darbo ir santykių problemų, o svarbiausia – patys jaučiamės blogai, abejojame savimi ir save kritikuojame. Jeigu pavargote nuo nuolatinių abejonių ir nepasitikėjimo savimi, laikas ką nors keisti. Pasitikėjimas savimi priklauso nuo kelių gebėjimų vienu metu. 1) Svarbu nustatyti ir perdirbti jūsų pasitikėjimo savimi žaizdas iš praeities. 2) Išmokti nutildyti vidinį kritiką ir pradėti sveikai reaguoti į išorinę kritiką. 3) Realiau pamatyti tai, ko esame verti, vietoj siūbavimo nuo savęs pervertinimo į neįvertinimą ir atgal. 4) Suvokti, kurias savybes reikia patobulinti, kad galėtumėte save vertinti geriau. 5) Pasimokyti valdyti baimingumą ir slėpimąsi. 6) Pasitikėjimas savimi susijęs ir su pasitikėjimu žmonėmis bei geros atmosferos, kurioje galite atsipalaiduoti, kūrimu. Seminaro metu giliau suprasime šių svarbių pasitikėjimo savimi dedamųjų dėsningumus ir mokysimės konkrečių metodų jiems įgyvendinti.

charakter8 CHARAKTERIAI ŠIUOLAIKINĖJE PSICHOLOGIJOJE: DALYKINIŲ IR ASMENINIŲ SANTYKIŲ KŪRIMAS

Naudojantis žiniomis, kuriomis remiasi šiuolaikiniai psichoterapeutai, galima išmokti “kiaurai” matyti žmones, nuspėti kaip jie pasielgs,  tapti jiems savu ir mėgiamu, suprasti jų troškimus, baimes ir galėti daryti jiems įtaką. Taip pat tai padeda suprasti ir savyje esančių tipų bruožus, o tai reiškia išmokti spręsti savo problemas.

Seminaro metu įsigilinsime 8 charakterius, kuriuos psichoterapeutai įvardino pagal ligas, kurių bruožai gali pasireikšti kai konkretų charakterį ištinka didelis stresas: depresiškas, asocialus, narciziškas, hiperaktyvus, paranojiškas, autistiškas, obsesiškas ir teatrališkas charakteriai. Žiūrėsime video, atliksime testus, bandysime juos suprasti per mažesnius ar didesnius pasireiškimus savyje ir kituose, tyrinėsim kaip sekasi bendrauti ir dirbti su kiekvienu charakteriu, kai jie yra klientai, bendradarbiai, pavaldiniai, ar viršininkai. Psichotechnikų pagalba treniruosimės spręsti kiekvienam tipui būdingas problemas bei sunkumus, iškylančius bendraujant su visų charakterių tipų žmonėmis.

Šia tema paskaitykite mano straipsnį: http://www.psichologas.info/santykiai/charakteriu-psichologija-narcizas-paranojikas-ar/

santykNUO KO PRIKLAUSO LAIMĖ ILGALAIKIUOSE SANTYKIUOSE?

Kuo pasižymi laimingos poros? Kokie charakteriai gerai dera kartu ilgus metus? Kaip laimė poroje susijusi su kiekvieno nario laimingumu, kuris buvo prieš santykius ? Kokias krizes tenka praeiti daugeliui porų, apie kurias mažai kas kalba? Kiek reikia aukoti asmeninės laimės, kad sukurti bendrą laimę? Kaip išspręsti tai, kas chroniškai skauda? Nutylėti problemas, jų nesureikšminti ar būti atviriems? Ar geri santykiai – vien tik stengimasis? Ką poros sprendžia ir išsprendžia pas psichologą? Kaip vystosi santykiai, bėgant metams? Ką daryti, kad neišblėstų aistra? Kaip susikurti daugiau tarpasmeninės laimės? Tai klausimai, kuriuos nagrinėsime, o kartu ir tyrinėsime tai, ką ilgalaikiuose santykiuose patiriate jūs.

Mano video interviu šia tema: https://www.youtube.com/watch?v=Ld0U-C1KKHI

stresSTRESO VALDYMAS: NAUJAS POŽIŪRIS Į ATSIPALAIDAVIMĄ

Ar streso metu reikia mąstyti? Kodėl Napoleonas rinkdavosi kareivius, kurie nuo streso parausta, o ne bąla? Koks jūsų vidinis tempas ir kaip tai atspindi jūsų patiriamo streso lygį? Ar gerai, kai streso labai mažai? Kokia ligų tikimybė jums gresia pagal tai, kiek ir kokių stresiškų įvykių patyrėte per paskutinius porą metų? Kokiose gyvenimo situacijose jūs pats jau esate streso šaltinis?

Seminaro metu išgirsite naujos informacijos apie stresą, tyrinėsite savo reakcijos į stresą būdus, mokysitės greitų aštraus streso įveikimo būdų ir atsipalaidavimo technikų, mindfulness technikų, galinčių padėti užkirsti stresui kelią duotu momentu ir ateityje.

Radijo laida apie meditavimo naudą: https://www.youtube.com/watch?v=8H4OK5ub2-M

 

atsisiųstiKAIP IŠMOKTI DŽIAUGTIS IR ĮVEIKTI PAŽEMINTAS NUOTAIKAS?

Pažemintos nuotaikos- gyvenimo skonio praradimas, melancholija, apatija darosi vis dažnesnės. Kodėl taip nutinka? Kokia savipagalba efektyvi pirmiausia, kai pastebite pažemintos nuotaikos kartojimąsi? Kada verta „kanalizuoti“ neigiamas emocijas, o kada jas „atjungti“ ir kaip tai padaryti? Kokios gyvenimo aplinkybės paprastai skatina pažemintas nuotaikas ir kur būna resursai jas įveikti? Kokiais būdais esant pažemintai nuotaikai bendrauti, kad nuotaika pagerėtų? Kokie yra psichologiniai džiaugsmo dėsningumai? Kokių sąlygų reikia laimei ir džiaugsmui ir kaip mokytis džiaugtis? Kaip padidinti savo optimizmą, smalsumą, savivertę, meilę sau? Kaip rasti tikruosius norus ir kaip elgtis, kad jų pasiektumėt? Seminaro metu mokysimės technikų kaip išeiti iš pažemintos nuotaikos, technikų sustiprinančių rūpinimąsi savimi, optimizmą ir mėgavimąsi gyvenimu.

Mano straipsnis šia tema: http://www.psichologas.info/nerimas-ir-depresija/depresija-geruju-zmoniu-seselis-2/

kurybKŪRYBINIŲ SPRENDIMŲ TECHNOLOGIJOS

Norint išspręsti problemas darbe, pasiūlyti inovacijas, suorganizuoti šventę, išspręsti užstrigusias psichologines problemas, kurias jau daug kartų bandėte spręsti, reikia naujo požiūrio į situaciją. Kaip išeiti už stereotipo ribų ir rasti originalius sprendimus? Kaip organizuoti sau kūrybinį klimatą ir pradėti kurti?

Seminaro metu susipažinsime su pagrindinėmis kūrybinių sprendimų technologijomis, mokysimės  „įkrauti smegenis“, o po to atsipalaiduoti taip, kad jie patys „išmestų“ naujas kūrybines idėjas, mokysimės valdyti vidinį kritiką, aptikti savo kūrybinius resursus ir kūrybišką nuotaiką. Kūrybiškai spręsime savo problemas, o taip pat bandysime išlaisvinti kūrybiškumą per čia pat atliekamus kūrybinius sprendimus.

Mano straipsnis šia tema: http://www.psichologas.info/kuryba-ir-keliones/kuryba-ir-originalus-sprendimai-%E2%80%93-mistika-ar-technika/

atsisiųstiRAŠYMO TERAPIJA IR KŪRYBINIS RAŠYMAS

Norite išmokti papasakoti apie savo įdomius nuotykius, keliones, nevaržomai fantazuoti? O gal būt norite tyrinėti savo vidų, išlieti jausmus, sužinoti, kas slepiasi jūsų pasąmonėje? Tam visiškai nereikia mokėti ar netgi mėgti rašyti! Puikios rašymo technikos dirba pačios už jus- tinkamai sukūrus nuotaiką ir tinkamai suformulavus kryptį, kuria paleisti jūsų jausmų- pojūčių- minčių srautą, neįmanoma unikaliai neišreikšti savęs ir nepatirti vidinio aiškumo ir malonumo!

Mano straipsnis šia tema: http://www.psichologas.info/kuryba-ir-keliones/stebuklinga-plunksnos-galia/

jautrLABAI JAUTRŪS ŽMONĖS: PRIVALUMAI, SUNKUMAI, BENDRAVIMAS

Kas penktas žmogus yra labai jautrus. Koks darbo stilius patogiausias ir daugiausiai duoda jautriam žmogui? Kaip jis perdirba informaciją ir kuo pasižymi biologiškai? Su kokias sunkumais jautrus žmogus susiduria socialinėse situacijoje? Kuo ypatingas jautraus žmogaus bendravimas su ne tiek jautriu žmogumi ir su kitu jautriu žmogumi? Kuo pasižymi jautrus vaikas? Ir galiausiai: kaip jautrūs žmonės turi elgtis santykiuose, kad nenukentėtų?

Seminaro metu testų pagalba nustatysime jūsų jautrumo laipsnį ir rūšį, nagrinėsime jūsų patirtyje įsirėžusias sunkias su jautrumu susijusias situacijas ir jautrumo teikiamus resursus, mokysimės metodų kaip suharmonizuoti savo vidų, kai pasijuntate išsiderinęs.

Mano straipsnis šia tema: http://www.psichologas.info/filosofiniai/superjautrus-zmogus-uzgozianciame-pasaulyje/

atsisiųsti (1)VIEŠAS KALBĖJIMAS IR  AUDITORIJOS VALDYMAS

Puikus auditorijos valdymas garantuoja sėkmę karjeroje ir vadovavime. Tačiau pradėdami dirbti su auditorija žmonės jaučia jaudulį ir scenos baimę, kuri trukdo panaudoti sugebėjimus, taip pat jaučiasi nekonfortiškai, kai reikia įveikti pasyvų ar priešišką auditorijos elgesį

Kaip sukurti geranorišką aplinką, užsitarnauti auditorijos pasitikėjimą? Kaip įveikti jaudulį? Kaip auditorijai daryti emocinį poveikį? Kaip valdyti diskusiją? Kaip kalbėti aiškiai ir struktūruotai, tinkamai pradėti ir užbaigti? Kaip dirbti su maža, didele, vyresnių ir jaunesnių žmonių auditorijomis? Kaip elgtis, kai auditorija pasyvi arba besipriešinanti? Koks viešojo kalbėjimo stilius tinka būtent jums, kokias stiprias puses jau turite, o ką dar galite patobulinti? Mokysimės auditorijos akivaizdoje atsipalaiduoti, taikysime improvizacijos technikas, sakysime trumpas kalbas, darysime įrašus

laprogr „LAISVOS ASMENYBĖS PROGRAMA“

Norite mokytis valdyti savo būsenas, geriau pažinti žmones, išlaisvėti nuo kompleksų, įgauti svarbiausių praktinės psichologijos žinių? Laisvos asmenybės programa – keturi ciklai po du mėnesius. Kiekvienas dviejų valandų užsiėmimas susidarys iš valandos teorijos ir valandos praktikos, bus teikiama dalomoji medžiaga, rekomenduojamos knygos ir filmai, užduodami namų darbai. Į grupę atrenkami panašaus emocinio intelekto žmonės, grupė nedidelė, išduodami programos baigimo pažymėjimai. Programa prasideda rugsėjo ir baigiasi gegužės gale. Šios programos unikalumas- nedidelė bendraminčių grupė, draugiška, laisva ir smagi atmosfera, kurioje tuo pačiu išmokstama labai rimtų ir keičiančių gyvenimą dalykų.

I CIKLAS: EMOCIJŲ IR STRESO VALDYMAS : nerimas ir įtampa, pyktis, aukos vaidmuo, liūdesys, apatija, depresija, emocijų psichotechnikos, savihipnozė, emocijos ir kūnas, džiaugsmo psichologija, meilė sau

II CIKLAS: CHARAKTERIŲ PSICHOLOGIJA: šiuolaikinėje psichoterapijoje vyraujanti chaakterių klasifikacija- hiperaktyvus, perfekcionistiškas, depresiškas, paranojiškas ir kt. charakteriai, savo charakterio apibrėžimas, bendravimo ir darbo su kitokių charakterių žmonėmis galimybės 

III CIKLAS: BENDRAVIMO PSICHOLOGIJA: kodėl žmonės nesusišneka, meilė,  vyrų- moterų santykiai, kaip tapti savu, atsivėrimas, saviraiška, pasitikėjimas savim, bendravimas grupėse

IV CIKLAS: MINDFULNESS, KŪRYBIŠKUMAS, IŠSILAISVINIMAS: mindfulness, sąmoningas kvėpavimas, judėjimas, valgymas, darbas su energija, fokusavimas- meditacija dviese, meno terapija, kūrybiškumo technikos