Seminarai

” LAISVOS ASMENYBĖS MOKYKLOS” SEMINARAI:

 • KAIP ĮVEIKTI ATIDĖLIOJIMĄ, STIPRINTI VALIĄ IR REALIZUOTI SAVO NORUS?
 • KAIP PADIDINTI PASITIKĖJIMĄ SAVIMI? 
 • KAIP ATSTATYTI SAVE PAČIAM? MEILĖS SAU PRAKTIKA 
 • MINDFULNESS- ŠIUOLAIKIŠKIAUSIAS STRESO VALDYMO BŪDAS 
 • VIEŠAS KALBĖJIMAS IR PASITIKĖJIMAS SAVIMI
 • KAIP IŠMOKTI VALDYTI SAVO IR KITŲ PYKTĮ?
 • NESMURTINĖ KOMUNIKACIJA: TEORIJA IR PRAKTIKA
 • KAIP IŠMOKTI DŽIAUGTIS IR ĮVEIKTI PAŽEMINTAS NUOTAIKAS?  
 • KAIP BENDRAUTI SU PROBLEMIŠKAIS ŽMONĖMIS? 
 • KAIP IŠMOKTI DŽIAUGTIS GYVENIMU, jei esi perfekcionistas ir darboholikas?
 • EMOCINIS INTELEKTAS IR DALYKINIS BENDRAVIMAS 
 • ATEITIES LYDERIS: BENDRADARBIAVIMAS SU JAUNĄJA KARTA
 • Streso įveikimas: naujas požiūris ir praktika
 • LAIMĖ ILGALAIKIUOSE SANTYKIUOSE
 • KAIP PADIDINTI PASITIKĖJIMĄ SAVIMI, JEI ESI LABAI JAUTRUS?
 • SAVIREALIZACIJA IR KŪRYBIŠKUMO TECHNIKOS
 • RAŠYMO TERAPIJA 
 • FOTO TERAPIJA
 • Seminarų trukmė derinama su užsakovu, jie gali trukti nuo 3 ak. val iki 1 dienos. Viešų seminarų datas žiūrėkite seminarų sąraše

twin-553243_1920KAIP ATSTATYTI SAVE PAČIAM? MEILĖS SAU PRAKTIKA

Daugelis šiuolaikinių skubančių žmonių visiškai nesugeba su meile pažiūrėti į save ir tapti patys sau gėrio šaltiniu, o ypač tai sunku, kai nei vaikystės nei dabartinė aplinka nelepina meile ir gerais įvertinimais. Iš kur kyla nemeilė sau, kaip ji pasireiškia? Kaip sustabdyti savęs kritikavimą ir nesiskaitymą su savimi? Kaip pasirūpinti savimi ir sukurti jautrų, branginantį, o svarbiausia- teigiamą požiūrį į save, kokį jaučiame žmonėms, kuriuos mylime? Nuo ko pradėti ir kokie gali būti konkretūs savęs atstatymo būdai?

Ką darysime? Seminaro metu tyrinėsime, kuriose gyvenimo srityse sunkiausia mylėti save ir kaip jūsų atveju pasireiškia nemeilė sau; išsiaiškinsime blogo santykio su savimi priežastis ir padirbėsime su praeities žaizdomis; mokysimės apsiginti nuo kritikos žalos ir stabdyti savikritiką; mokysimės sustiprinti „savęs didingumo“ pojūtį; tyrinėsime kaip jūsų rūpinimuisi savimi padeda ar kenkia jūsų aplinka, kaip vienu metu jausti ir kitą žmogų ir save. Atliksime įvairias savęs girdėjimo, rūpinimosi savimi, savęs atjautimo ir vertinimo psichotechnikas ir meditacijas.

Mano video šia tema: https://www.youtube.com/playlist?list=PLefbHbYxaJWNsE6NlFILthyhEcW9XiSuB


 imagesKAIP ĮVEIKTI ATIDĖLIOJIMĄ, STIPRINTI VALIĄ IR REALIZUOTI SAVO NORUS?

Atidėliojimas- dažnai sutinkamas bruožas, kuris atveda prie „nesutilpimo į terminus“ ir pažadų laužymo, nesėkmių, savęs graužimo, galų gale nusivylimo savo gebėjimais ir gerų tikslų atsisakymo. Kaip nesislėpti nuo nemalonių dalykų, laukiančių ateityje? Kokie neigiami jausmai mus verčia atidėlioti ir ką su jais daryti? Kaip toleruoti diskomfortą, kylantį kai reikia prisiversti veikti, kaip atsispirti pagundoms ir daryti pirmuosius žingsnius? Pokyčius daryti iš karto ar palaipsniui? Kaip nesmerkti savęs, jei nepavyko? Kaip realistiškai suvokti savo noro jėgą ir kainą, kurią ketiname užmokėti už jo įgyvendinimą? Kaip prisiversti daryti tai, ką numatėte “gudriais” būdais? Seminare nagrinėsime būtent jums būdingas atidėliojimo priežastis ir aptarsime kaip kurti naujus įpročius, kad reikėtų naudoti kaip galint mažiau valios jėgos, mokysimės efektyvių atidėliojimo įveikimo strategijų, kad kiekvienas išeitų su naujų instrumentų rinkiniu!

Mano video šia tema: https://www.youtube.com/watch?v=IW80rYthb1Q

Šiek tiek minčių šia tema yra mano straipsnyje: http://www.psichologas.info/psichoterapija/gudrus-budai-kaip-prisiversti-padaryti-tai-ko-nenori-bet-reikia/

minfulMINDFULNESS- ŠIUOLAIKIŠKIAUSIAS STRESO VALDYMO BŪDAS

Mindfulness – šiuo metu pasaulyje populiarumu baigianti pasivyti jogą kognityvinės psichoterapijos praktika, ateinanti iš budistinės meditacijos ir pagrįsta moksliniais tyrimais. Šiuo metu ji naudojama tiek gydant depresijas, nerimą, konfliktiškumą, priklausomybes ir kitas rimtas problemas, tiek streso įveikimui, asmenybės tobulėjimui ir kūrybiškumui. Mindfulness siūlo itin aiškius, trumpus ir efektingus meditavimo būdus, kuriuos galima pritaikyti įvairiose kasdieninėse situacijose.

Užsiėmimu metu mokysimės pagrindinių mindfulness būdų: koncentracijos į kvėpavimą, kūno pojūčius, judesius, valgymą, neigiamų emocijų keitimą ir tt. Mindfulness meditacijos gali trukti tik kelias minutes, bet labai sumažinti patiriamą stresą, padeda geriau valdytis, efektyviau planuoti savo veiklą, bet tuo pačiu savęs neslopinti. Aptarsime meditacijų subtilybes, įmanomus iškylančius sunkumus, padėsime suvokti, kada gyvenime jūs medituojate savaime ir kaip tai sustiprinti, taip kad kiekvienas dalyvis išeitų su jam labiausiai tinkančia kasdienine praktika, kurios dėka išmoksite greitai keisti savo būseną.

Mano video šia tema: https://www.youtube.com/watch?v=SVwFzFynaDY

Mano interviu šia tema: http://www.psichologas.info/dvasingumas/interviu-apie-mindfulness-delfi-5-minutes-gali-pakeisti-jusu-gyvenima/

images (1)KAIP IŠMOKTI VALDYTI SAVO IR KITŲ PYKTĮ?

Pyktis dažnai kyla visai ne tada, kai jo reikia efektyviai kovai arba būna per stiprus ir trukdo išlikti konstruktyviais. Daugelis seminarų apie konfliktų valdymą duoda mažai naudos, nes pateikia būdus, kuriuos per sunku atsiminti ir pritaikyti, kai supyksti. Šiame seminare pateiksime daug detalesnius, suprantamesnius paaiškinimus ir metodus. Seminaro metu sužinosite, kaip veikia pykčio fiziologija ir kaip ją galima paveikti; gilinsimės į paslėptas pykčio priežastis; supažindinsime su pykčio kanalizavimo metodais; mokysimės ekspres reagavimo į pyktį būdų įvairiose konflikto įsižiebimo stadijose; gilinsimės kaip būnant net ir labai piktam sugebėti suvokti kito žmogaus perspektyvą ir į ją tinkamai sureaguoti; mokysimės būdų išsakyti savo prieštaravimą taip, kad kitas jus išgirstų ir suprastų; tyrinėsime įvairias baimes, kurios neleidžia laiku paprieštarauti ir apsiginti; mokysimės kaip reaguoti į mus kaltinantį žmogų ir neišsekti emociškai, o taip pat kaip elgtis su sukaupto pykčio „kuprine“ . Geriausias konfliktas – tai konfliktas, kuris neprasidėjo.

Mano video šia tema: https://www.youtube.com/playlist?list=PLefbHbYxaJWPompJaTBGirF9D4NFujXrY

Mano straipsnis šia tema: http://www.psichologas.info/konfliktai/koks-turi-buti-geras-konfliktas/

images (2)NESMURTINĖ KOMUNIKACIJA

Nesmurtinė komunikacija- tai ypatingas, per trumpą laiką labai išgarsėjęs metodas, mokantis sukurti ryšius, paremtus įsiklausymu į vienas kitą. Mes visi turime vienodus poreikius ir mūsų jausmai priklauso nuo to, ar mūsų poreikiai patenkinti, ar ne. Pyktis ir reikalavimai- suicidiška nepatenkintų poreikių išraiška, kadangi eidami tokiu keliu dar labiau sumažiname galimybę patenkinti poreikius, o kai esame empatiškai priimami, mumyse atsiskleidžia dideli vidiniai ištekliai.

Nesmurtinės komunikacijos mokymasis susidaro iš kelių komponentų mokymosi: mokymasis kuo geriau ir greičiau suprasti savo ir kitų poreikius, apie kuriuos signalizuoja jausmai; mokymasis be vertinimų ir pykčių kitam žmogui nusakyti situaciją, kuri trukdo jums patenkinti poreikius; mokymasis formuluoti aiškius konkrečius prašymus, kurie skirtųsi nuo reikalavimų ir pašnekovas jaustųsi laisvas sutikti ar atmesti prašymą, bet tuo pačiu vertintų jam suteiktą pasitikėjimą prisidėti prie jūsų gerovės; aktyvaus klausymosi mokymasis- dažnai žmonės priešinasi, nes jaučiasi negirdimi ir nesuprasti, tačiau kai jie pasijunta suprasti situacija greitai keičiasi.

Nesmurtinės komunikacijos mokymai gali padaryti stebuklus- jau po keleto savaičių tokio bendravimo mokiniai nebenori skubėti iš mokyklos namo.

atsisiųstiEMOCINĖ KOMPETENCIJA ir DALYKINIS BENDRAVIMAS  

Emocinė kompetencija dalykiniame bendravime susideda iš keturių dimensijų: 1) Sugebėjimo valdyti neigiamas emocijas, neįsivelti į konfliktus, nuoskaudas ir įtarimus; 2) Pasitikėjimo savimi: sugebėjimo argumentuotai ginti savo požiūrį, ramiai priimti kritiką, iniciatyvumo ir aktyvumo; 3) Sugebėjimo klausyti ir suprasti kitokį požiūrį; 4) Mokėjimo atsipalaiduoti ir kurti pozityvią atmosferą. Seminaro metu tyrinėsime šiuos svarbiausius dalykus, tad galėsite nusistatyti savo diagnozę ir išsinešti sau tinkamus metodus savo emocinės kompetencijos patobulinimui.

atsisiųstiKAIP PADIDINTI PASITIKĖJIMĄ SAVIMI?

Iš nepasitikėjimo savimi kyla daugybė darbo ir santykių problemų, o svarbiausia – patys jaučiamės blogai, abejojame savimi ir save kritikuojame. Jeigu pavargote nuo nuolatinių abejonių ir nepasitikėjimo savimi, laikas ką nors keisti. Pasitikėjimas savimi priklauso nuo kelių gebėjimų vienu metu. 1) Svarbu nustatyti ir perdirbti jūsų pasitikėjimo savimi žaizdas iš praeities. 2) Išmokti nutildyti vidinį kritiką ir pradėti sveikai reaguoti į išorinę kritiką. 3) Realiau pamatyti tai, ko esame verti, vietoj siūbavimo nuo savęs pervertinimo į neįvertinimą ir atgal. 4) Suvokti, kurias savybes reikia patobulinti, kad galėtumėte save vertinti geriau. 5) Pasimokyti valdyti baimingumą ir slėpimąsi. 6) Pasitikėjimas savimi susijęs ir su pasitikėjimu žmonėmis bei geros atmosferos, kurioje galite atsipalaiduoti, kūrimu. Seminaro metu giliau suprasime šių svarbių pasitikėjimo savimi dedamųjų dėsningumus ir mokysimės konkrečių metodų jiems įgyvendinti.

charakterKAIP BENDRAUTI SU PROBLEMIŠKAIS ŽMONĖMIS?

Naudojantis žiniomis, kuriomis remiasi šiuolaikiniai psichoterapeutai, galima išmokti “kiaurai” matyti žmones, nuspėti kaip jie pasielgs,  tapti jiems savu ir mėgiamu, suprasti jų troškimus, baimes ir galėti daryti jiems įtaką. Taip pat tai padeda suprasti ir savyje esančių tipų bruožus, o tai reiškia išmokti spręsti savo problemas.

Seminaro metu įsigilinsime 8 charakterius, kuriuos psichoterapeutai įvardino pagal ligas, kurių bruožai gali pasireikšti kai konkretų charakterį ištinka didelis stresas: depresiškas, asocialus, narciziškas, hiperaktyvus, paranojiškas, autistiškas, obsesiškas ir teatrališkas charakteriai. Žiūrėsime video, atliksime testus, bandysime juos suprasti per mažesnius ar didesnius pasireiškimus savyje ir kituose, tyrinėsim kaip sekasi bendrauti ir dirbti su kiekvienu charakteriu, kai jie yra klientai, bendradarbiai, pavaldiniai, ar viršininkai. Psichotechnikų pagalba treniruosimės spręsti kiekvienam tipui būdingas problemas bei sunkumus, iškylančius bendraujant su visų charakterių tipų žmonėmis.

Šia tema paskaitykite mano straipsnį: http://www.psichologas.info/santykiai/charakteriu-psichologija-narcizas-paranojikas-ar/

santykPASITIKĖJIMAS SAVIMI IR LAIMĖ ILGALAIKIUOSE SANTYKIUOSE?

Kuo pasižymi laimingos poros? Kokie charakteriai gerai dera kartu ilgus metus? Kaip laimė poroje susijusi su kiekvieno nario laimingumu, kuris buvo prieš santykius ? Kokias krizes tenka praeiti daugeliui porų, apie kurias mažai kas kalba? Kiek reikia aukoti asmeninės laimės, kad sukurti bendrą laimę? Kaip išspręsti tai, kas chroniškai skauda? Nutylėti problemas, jų nesureikšminti ar būti atviriems? Ar geri santykiai – vien tik stengimasis? Ką poros sprendžia ir išsprendžia pas psichologą? Kaip vystosi santykiai, bėgant metams? Ką daryti, kad neišblėstų aistra? Kaip susikurti daugiau tarpasmeninės laimės? Tai klausimai, kuriuos nagrinėsime, o kartu ir tyrinėsime tai, ką ilgalaikiuose santykiuose patiriate jūs.

Mano video interviu šia tema: https://www.youtube.com/watch?v=Ld0U-C1KKHI

stresSTRESO VALDYMAS: NAUJAS POŽIŪRIS Į ATSIPALAIDAVIMĄ

Ar streso metu reikia mąstyti? Kodėl Napoleonas rinkdavosi kareivius, kurie nuo streso parausta, o ne bąla? Koks jūsų vidinis tempas ir kaip tai atspindi jūsų patiriamo streso lygį? Ar gerai, kai streso labai mažai? Kokia ligų tikimybė jums gresia pagal tai, kiek ir kokių stresiškų įvykių patyrėte per paskutinius porą metų? Kokiose gyvenimo situacijose jūs pats jau esate streso šaltinis?

Seminaro metu išgirsite naujos informacijos apie stresą, tyrinėsite savo reakcijos į stresą būdus, mokysitės greitų aštraus streso įveikimo būdų ir atsipalaidavimo technikų, mindfulness technikų, galinčių padėti užkirsti stresui kelią duotu momentu ir ateityje.

Radijo laida apie meditavimo naudą: https://www.youtube.com/watch?v=8H4OK5ub2-M

 

atsisiųstiKAIP IŠMOKTI DŽIAUGTIS IR ĮVEIKTI PAŽEMINTAS NUOTAIKAS?

Pažemintos nuotaikos- gyvenimo skonio praradimas, melancholija, apatija darosi vis dažnesnės. Kodėl taip nutinka? Kokia savipagalba efektyvi pirmiausia, kai pastebite pažemintos nuotaikos kartojimąsi? Kada verta „kanalizuoti“ neigiamas emocijas, o kada jas „atjungti“ ir kaip tai padaryti? Kokios gyvenimo aplinkybės paprastai skatina pažemintas nuotaikas ir kur būna resursai jas įveikti? Kokiais būdais esant pažemintai nuotaikai bendrauti, kad nuotaika pagerėtų? Kokie yra psichologiniai džiaugsmo dėsningumai? Kokių sąlygų reikia laimei ir džiaugsmui ir kaip mokytis džiaugtis? Kaip padidinti savo optimizmą, smalsumą, savivertę, meilę sau? Kaip rasti tikruosius norus ir kaip elgtis, kad jų pasiektumėt? Seminaro metu mokysimės technikų kaip išeiti iš pažemintos nuotaikos, technikų sustiprinančių rūpinimąsi savimi, optimizmą ir mėgavimąsi gyvenimu.

Mano straipsnis šia tema: http://www.psichologas.info/nerimas-ir-depresija/depresija-geruju-zmoniu-seselis-2/

kurybPASITIKĖK SAVO KŪRYBIŠKUMU: KŪRYBINĖS TECHNIKOS

Norint išspręsti problemas darbe, pasiūlyti inovacijas, suorganizuoti šventę, išspręsti užstrigusias psichologines problemas, kurias jau daug kartų bandėte spręsti, reikia naujo požiūrio į situaciją. Kaip išeiti už stereotipo ribų ir rasti originalius sprendimus? Kaip organizuoti sau kūrybinį klimatą ir pradėti kurti?

Seminaro metu susipažinsime su pagrindinėmis kūrybinių sprendimų technologijomis, mokysimės  „įkrauti smegenis“, o po to atsipalaiduoti taip, kad jie patys „išmestų“ naujas kūrybines idėjas, mokysimės valdyti vidinį kritiką, aptikti savo kūrybinius resursus ir kūrybišką nuotaiką. Kūrybiškai spręsime savo problemas, o taip pat bandysime išlaisvinti kūrybiškumą per čia pat atliekamus kūrybinius sprendimus.

Mano straipsnis šia tema: http://www.psichologas.info/kuryba-ir-keliones/kuryba-ir-originalus-sprendimai-%E2%80%93-mistika-ar-technika/

atsisiųstiRAŠYMO TERAPIJA 

Norite išmokti papasakoti apie savo įdomius nuotykius, keliones, nevaržomai fantazuoti? O gal būt norite tyrinėti savo vidų, išlieti jausmus, sužinoti, kas slepiasi jūsų pasąmonėje? Tam visiškai nereikia mokėti ar netgi mėgti rašyti! Puikios rašymo technikos dirba pačios už jus- tinkamai sukūrus nuotaiką ir tinkamai suformulavus kryptį, kuria paleisti jūsų jausmų- pojūčių- minčių srautą, neįmanoma unikaliai neišreikšti savęs ir nepatirti vidinio aiškumo ir malonumo!

Mano straipsnis šia tema: http://www.psichologas.info/kuryba-ir-keliones/stebuklinga-plunksnos-galia/

jautrKAIP PASITIKĖTI SAVIMI, JEI ESI LABAI JAUTRUS?

Kas penktas žmogus yra labai jautrus. Koks darbo stilius patogiausias ir daugiausiai duoda jautriam žmogui? Kaip jis perdirba informaciją ir kuo pasižymi biologiškai? Su kokias sunkumais jautrus žmogus susiduria socialinėse situacijoje? Kuo ypatingas jautraus žmogaus bendravimas su ne tiek jautriu žmogumi ir su kitu jautriu žmogumi? Kuo pasižymi jautrus vaikas? Ir galiausiai: kaip jautrūs žmonės turi elgtis santykiuose, kad nenukentėtų?

Seminaro metu testų pagalba nustatysime jūsų jautrumo laipsnį ir rūšį, nagrinėsime jūsų patirtyje įsirėžusias sunkias su jautrumu susijusias situacijas ir jautrumo teikiamus resursus, mokysimės metodų kaip suharmonizuoti savo vidų, kai pasijuntate išsiderinęs.

Mano straipsnis šia tema: http://www.psichologas.info/filosofiniai/superjautrus-zmogus-uzgozianciame-pasaulyje/

atsisiųsti (1)VIEŠAS KALBĖJIMAS IR  PASITIKĖJIMAS SAVIMI

Jei tik jūsų profesija nesusijusi su nuolatiniu viešu pasirodymu, žinote kas atsitinka kai stojate kalbėti prieš auditoriją – visos geriausios mintys, kurias ilgai ruošėtės pasakyti, kažkur išlaksto, o galvoje atsiveria tuštuma, jus išpila nežinia iš kur atsiradęs prakaitas, o rankos išdavikiškai dreba. Viešo kalbėjimo baimė viena labiausiai paplitusių fobijų visame pasaulyje, o kai kurių tyrimų duomenimis net stipresnė už mirties baimę.

Daugybė kursų ir seminarų siūlo jums išmokti specialių oratorystės triukų – kada pakelt ar nuleist ranką, kada padaryt pauzę, į kurią pusę pasisukti ir kaip efektingai užvaldyti auditorijos dėmesį. Problema tik tokia, kad kai jus apima baimė, tiesiog sunku atsiminti visus patarimus ir vietoj to, kad tai palengvintų jūsų dalią, sukelia dar didesnį stresą.

Mūsų tikslas – ne sukelti jums dar daugiau streso, o parodyti kaip įvairių technikų ir suvokimo pagalba galite atsikratyti įtampos. Kaip rasti nepasitikėjimo savimi priežastis ir jas neutralizuoti? Kaip sukurti geranorišką aplinką, užsitarnauti auditorijos pasitikėjimą? Kaip įveikti jaudulį? Kaip auditorijai daryti emocinį poveikį? Kaip garsiai mąstyti? Kaip valdyti diskusiją? Kaip kalbėti aiškiai ir struktūruotai, tinkamai pradėti ir užbaigti? Kaip dirbti su maža, didele, vyresnių ir jaunesnių žmonių auditorijomis? Kaip elgtis, kai auditorija pasyvi arba besipriešinanti? Koks viešojo kalbėjimo stilius tinka būtent jums, kokias stiprias puses jau turite, o ką dar galite patobulinti? Seminaras skirtas 25-55 metų žmonėms, siekiantiems karjeros arba priverstiems daugiau kalbėti viešai. Tinka ir kukliems, ne visada galintiems aiškiai išreikšti savo nuomonę ir aiškiai išdėstyti poziciją.

 

“LAISVOS ASMENYBĖS PROGRAMA“

images (6)Ši programa skirta norintiems išmokti labiau pasitikėti savimi ir įgyti svarbiausių praktinės psichologijos žinių- mokytis valdyti savo būsenas, geriau pažinti žmones, išlaisvėti nuo kompleksų. Laisvos asmenybės programa – keturi ciklai po du mėnesius, po kiekvieno ciklo sprendžiat ar tęsiat toliau. Kiekvienas dviejų valandų užsiėmimas susidarys iš valandos teorijos ir valandos praktikos, bus teikiama dalomoji medžiaga, rekomenduojamos knygos ir filmai, užduodami namų darbai. Į grupę atrenkami panašaus emocinio intelekto žmonės,  vietų skaičius ribotas, kiekvienam nariui- asmeninis dėmesys. Programa prasideda rugsėjo ir baigiasi gegužės gale, išduodami programos baigimo pažymėjimai. Šios programos unikalumas- nedidelė bendraminčių grupė, draugiška, inteligentiška, laisva ir smagi atmosfera, kurioje  išmokstama labai rimtų ir keičiančių gyvenimą dalykų. Užsiėmimai šiemet vyks trečiadieniais 18- 20 val.Vilniuje; “Grata”  viešbutyje arba J.Basnavičiaus 18A- 43. Telefonas pasiteiravimui- 868604243

I CIKLAS: EMOCIJŲ IR STRESO VALDYMAS : nerimas ir įtampa, pyktis, aukos vaidmuo, liūdesys,  depresiškumas, emocijų psichotechnikos, savihipnozė, emocijos ir kūnas, džiaugsmo psichologija, meilė sau

II CIKLAS: CHARAKTERIŲ PSICHOLOGIJA: šiuolaikinėje psichoterapijoje vyraujanti chakterių klasifikacija- perfekcionistiškas, depresiškas, teatrališkas, hiperaktyvus ir kt. charakteriai, savo charakterio privalumai ir problemos, kitokių charakterių jūsų aplinkoj pažinimas

 III CIKLAS: BENDRAVIMO PSICHOLOGIJA: pasitikėjimas savim, kodėl žmonės nesusišneka, meilė, vyrų- moterų santykiai, kaip tapti savu, atsivėrimas, saviraiška.

IV CIKLAS: MINDFULNESS ir psichologinis meditacijos pažinimas: mindfulness, įvairios meditacijos, sapnų aiškinimas, kūrybinis problemų sprendimas

Atsiliepimai apie seminarus:

Šiemet įsprausta savo būdo ir būklės į giliausią kampą, visaip ieškojau atsakymų į banalius klausimus: kodėl man taip atsitiko ir kaip save išgelbėti? Genovaitės Petronienės seminarai buvo ne šiaudas, o tvirtas plaustas į kurį įsikibau ir kuriuo tikiuosi sėkmingai pasiekti krantą. Jos sveikas protas ir turtinga patirtis padėjo susigaudyti su kokiu įgimtu ir įgytu charakteriu mes kiekvienas pradedame sąmoningai eiti savo keliu ir dėl tokio starto turim tam tikrus neišvengiamus iššūkius, kurių galime išsigąsti ir jų neįveikti, įklimpti ir vargti. Daug praktinių užduočių kiekvieną teorinę mintį padėjo įsisąmoninti asmeniškai, o jų nagrinėjimas grupėje padėjo pamatyti tiesą, kurios visai nesinorėjo pripažinti sau. Pasak Genutės, tiesos susižinojimas yra pirmas didelis reikalingas žingsnis, bet programoje mes sužinojome ir išmokome ir sekančių žingsnių: kaip susitvarkyti su stresu, kaip pasitikėti savimi, kaip bendrauti, kaip gyventi prasmingai ir gerai jaustis. Šioje programoje aš išmokau meditacijos ir tai iš snobiškų paistalų man tapo realia praktika, kuri keičia būseną ir nusiteikimą. Stebūklinga! Ačiū, Genute, kad pasidalinote savo žiniomis ir praturtinote dalyvių asmenybes!

Jūrate

Labiausiai man patiko asmenybės charakterių tipų temos. Padėjo visai kitu kampu pažvelgti į mane supančius žmones ir jų ellgesio motyvus. Aišku, dar toli gražu iki pilno to žinojimo ir supratimo…. mokytis, mokytis ir dar karta mokytis 🙂 Ne visos temos buvo vienodai aktualios man, kartais būdavo sunkiau susikaupti per meditacijas/ “vaizduotės ekranus”(pvz.baimė, vaikystės išgyvenimai, depresija ir panaš.), tačiau susipažinti buvo naudinga. Klausimas buvo apie pokyčius – tai ko ne ko, tačiau pokyčiu gyvenime pas mane buvo per akis ciklo metu 🙂 Sunku tik pasakyti ar santykių nutraukimas susijęs su tuom tiesiogiai, tačiau pasitikėjimo ir tikėjimo aišku davė. Pradžioje gal buvo keista, tačiau po II-III paskaitos viskas tapo super. Jokio diskomforto. Labai patiko. Atmosfera puiki. Jokiu problemų.

Donatas

I zinomus dalykus padejo pazvelgti kitaip ir tiesa sakant dauguma dalyku taikau kasdien. Patiko sukurta atmosfera grupeje, atsirades ir islikes rysys, naujos pazintys. Is pradziu buvo nejauku daryti uzduotis poroje, veliau tapo idomu isgirsti ir pasidalinti mintimis nefiltruojant. Patiko, kad lietem kartais tabu ar nepatoguomis laikomas temas zmoniu santykiuose ar charakteriuose. Puikiai praturtino ziema. Aciu uz paskaitas ir lauksiu nauju seminaru ciklu! 🙂

Justina

Šie seminarai yra nuostabi akiračio praplėtimo galimybė visiems, ką domina psichologijos tema ir kurie turi iškėlę aukštesnę kartelę turiniui. Lektorės Genovaitės patirtis ir įsigilinimas į kiekvieną iš temų leidžia ir perprasti kiekvieną temą – tiek jos teoriją, tiek kursuose išbandyti visa tai paversti praktiniais įgūdžiais kartu su kolegomis; tuo pačiu ateina supratimas, kad absoliučiai kiekviena tema yra labai plati, gili ir įdomi, ir galima būtų atskirai ją studijuoti toliau. Be to, kad tokie kursai suveda į vieną auditoriją labai skirtingus ir įdomius žmones, įgaunamos žinios paremiamos ir rekomenduojamais meniniais filmais, ir literatūra, o tai yra labai gyvenimiška ir dėl to dar labiau vertinga. Tai, kas atrodo iš pirmo žvilgsnio teorija, virsta praktika, kurią gali išmintingai panaudoti tiek darbinėse, ties asmeninėse situacijose. Apskritai į žmones, jų charakterius, emocijas pažvelgi kitu kampu, sakyčiau tai duoda geroką impulsą lavinti emocinį intelektą. Atmosfera mūsų grupėje buvo puiki, aš asmeniškai mielai palaikysiu kontaktą su dauguma grupės dalyvių ir ateityje. Išmokau kalbėti ir analizuoti temomis, kurios man buvo pokalbiams pernelyg sudėtingos, išmokau analizuoti save, santykiu su kitais žmonėmis, suprasti jų elgesio motyvus ir jų priežastis. Tai yra be galo įdomu.

Elena

Patiko Genovaitės susiejimas teorijos su praktiniais pavyzdžiais. Jaukios ir saugios atmosferos sukūrimas. Greitai pasijauti grupės dalimi. Žmonės galėjo bet kada klausti klausimų ir į juos visus būdavo išsamiai atsakyta. Temos buvo dėstomos aiškiai ir suprantamai.

Andrius

Jaučiuosi praturtėjusi, išmokusi tai, ko nežinojau anksčiau, ir kiek labiau subrendusi. Buvo labai įdomu sužinoti, kaip viskas vyksta, ir tai, ką išmokau, pritaikyti praktikoje, pagerinti ir praturtinti gyvenimą. Taip pat sužinojau, kas nėra sveika, kodėl, kokias pasekmes tai turi ir tt. Kadangi esu labai analitiška, noriu ir siekiu būti informuota apie mano nuomone svarbius dalykus ir kaip viskas vyksta, taip pat turiu vidinį vaiką ir iš to sekantį smalsumą, žingeidumą, seminarus priėmiau būtent tokiu būdu. Gautą informaciją ir jos pateikimą vertinu teigiamai, akivaizdu, kad labai gerai išmanote savo sritį ir puikiai gebate perteikti informaciją. Atmosfera grupėje buvo gera, draugiška. Dėl seminarų jaučiausi labai gerai, nes tai, ko išmokau, man kaip galia kontroliuoti, daryti gyvenimą geresniu. Tikiuosi, kad turėsime galimybę išgirsti daugiau seminarų temomis, kurių nespėjome aptarti.

Vaidilė